Magyar Péter és a Tisza Párt európai parlamenti képviselői közzétették vagyonbevallásukat, ennek keretében számot adtak az elmúlt három évük bevételeiről. A nyilatkozatokból egyebek közt kiderült, hogy Magyar Péternek az elmúlt 3 évben 9 különböző jövedelemforrása volt és 3-3 és fél milliónál kevesebbet jellemzően nem keresett, a főállás mellett pedig a különböző igazgatósági és bizottsági tagságokkal járó tiszteletdíjak révén a havi összjövedelme bizonyos szakaszokban elérte a 6 millió forintot is.
A vagyonnyilatkozattal kapcsolatban Magyar Péter most új bejegyzést tett közzé a Facebookon.
"Soha nem állítottam, hogy jogászként rosszul kerestem az “előző” életemben. Dolgoztam ügyvédkként, nyolc évig diplomataként, majd egy magáncégnél jogi igazgatóként és befektetési tanácsadóként és emelett voltak állami megbízásaim. Most EP képviselőként a fizetésem a korábbi jövedelmemnél jóval alacsonyabb lesz és ennek a felét minden hónapban jótékonysági célra ajánlom fel." - írta.
"Húsz éve dolgozom, van egy nagyobb és egy kisebb budai lakásom, egy üres telkem a Káli-medencében és egy hat éves Volvom, valamint ugyanannyi megtakarításom, amennyi jelzáloghitelem az ingatlanokon. Talán egyetértünk abban, hogy ez nem egy NER lovag szint, mert oda évi 10 milliárd forint a belépő szint. És nem munkabérből." - tette hozzá Tisza Párt elnöke.
"Mi a TISZA Pártnál hiszünk az átláthatóságban és az őszinteségben. Nem gondoljuk például, hogy egy miniszterelnöknek azt kell hazudnia, hogy nincs megtakarítása, miközben 10 milliárdos uradalmi birtokot építtet a családjával és a veje pár év alatt 500 milliárdot kuporgatott össze, a haverja pedig 1000 milliárd forintot kezel." - jegyezte meg Magyar Péter.
"Nekem az aktív húsz évem felében volt kormánytól független, privát munkahelyem. Ilyen a NER elit nagy részének soha nem volt. A miniszterelnöknek bizonyosan nem. Tőlük még inkább elvárható lenne a transzparencia." - tette hozzá.
"Ha a TISZA Párt felhatalmazást kap a magyar emberektől, teljesen új vagyonnyilatkozati rendszert vezetünk be és húsz évre visszamenőleg, minden magas rangú politikust és családtagjaikat vagyonosodási vizsgálatnak vetjük alá. Ha nem tudnak elszámolni a tényleges gazdagodásuk forrásával, akkor a különbözetet adóhiányként be fogják fizetni az államkasszába. Ha nem fizetik be, akkor a végrehajtók behajtják rajtuk." - zárta bejegyzését Magyar Péter.