Álrendőrként károsított meg egy borsodi nőt közel 40 millió forinttal egy csaló

Csalás miatt folytat nyomozást a Tiszaújvárosi Rendőrkapitányság egyelőre ismeretlen tettessel szemben. 

A rendőrség közleménye szerint egy helyi nőt – egy hívásindító alkalmazással – videóhíváson keresztül keresett egy magát kiberbűnözés elleni nyomozónak kiadó férfi szeptember 9-én. Az „ezredes” elmondta az asszonynak, hogy veszélyben van az egyik banknál fenntartott számláján a pénze, és biztonságba kell helyezni. A nőt az álrendőr még lekötött pénzének a felvételéről is meggyőzte, és így az általa megadott számlaszámokra közel 40 millió forint átutalására vette rá. 

Az ügyben a nyomozás jelenleg is folyik.

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság ajánlásai segíthetnek a kockázati tényezők kiszűrésében, hogy biztonságban legyünk a világhálón is. 

  • A rendőrség soha nem kér pénzátutalást a számlák biztonságba helyezése végett! A rendőrök hivatalos eljárásuk során nem keresik meg az ügyfeleket különböző hívásindító alkalmazásokon keresztül!
  • Ne adja ki ismeretleneknek, főként ne telefonon, interneten a bankkártyája és a netbankja belépési adatait! Ezeket az információkat telefonbeszélgetés során sem a rendőrség, sem a pénzintézet alkalmazottjai nem kérik!
  •  Ismeretlen eredetű programot soha ne telepítsen vagy töltsön le a számítógépére, illetve a telefonjára, bárki is javasolja Önnek!
  • Legyen gyanús, ha a telefonáló tört magyarsággal beszél, vagy magyartalan, helyesírási hibákat tartalmazó e-mailben ajánl kedvező üzleti lehetőséget!
  • Ne bízzon ismeretlenek üzleti vagy befektetési ajánlataiban, legyen gyanakvó, főleg, ha kiemelten nagy hozammal kecsegtetik!
  • Ha bajba került, azonnal értesítse a pénzintézetet, és tegyen feljelentést a rendőrségen!