A Győri Fellebbviteli Főügyészség sikeresen indítványozta a büntetése súlyosítását annak a nőnek, aki másfél millió forintot kért egy házaspártól azért, hogy 30 millió forint Európai Uniós pályázati pénzhez juttassa őket.
A jogerős ítélet szerint a vádlott valótlanul azt állította, hogy a pénz egy részét egy minisztériumban dolgozó, a pályázatról döntő ismerősének kell átadni azért, hogy aláírja a támogatást. A hiszékeny házaspár fizetett, de a vádlott természetesen nem tett semmit a pályázat érdekében, és a pénzt sem adta vissza. Miután a házaspár rájött, hogy becsapták, feljelentést tettek a nő ellen.
Aki azért juttat pénzt hivatalos személynek – akár közvetítő útján –, hogy őt befolyásolja, az ügye kedvező elbírálását biztosítsa, bűncselekményt követ el. Akkor is, ha a magát közvetítőnek feltüntető becsapja őt. Hiszen abban a tudatban adja át a pénzt, hogy azzal a közvetítő hivatalos személyt fog megvesztegetni. Ezért a házaspár tagjait korábban már jogerősen pénzbüntetésre ítélték.
A nem létező ismerősével nyerészkedő nőt a Székesfehérvári Törvényszék befolyással üzérkedés bűntette miatt 2 év 3 hónap börtönbüntetésre, 4 év közügyektől eltiltásra, 480.000 forint pénzbüntetésre ítélte, a kicsalt összegre vagyonelkobzást rendelt el.
Az ítélet ellen az ügyész súlyosításért, a vádlott védője elsődlegesen felmentésért, másodlagosan enyhítésért fellebbezett.
A Győri Ítélőtábla a mai napon kihirdetett határozatában egyetértett a fellebbviteli főügyészség álláspontjával, a kiszabott büntetés eltúlzottan enyhe, ezért azt 3 év 6 hónap börtönbüntetésre súlyosította.