A Debreceni Törvényszék, mint másodfokú bíróság nyilvános ülésen hozott határozatot annak a vádlottnak az ügyében, aki egy családi házba bejutva, az egyik szobában alvó gyermekek mellől eltulajdonított egy mobiltelefont. A gyerekek felébredtek, a vádlott mutatóujjával jelezte, hogy hallgassanak. A vádlott rovásán más bűncselekmény is volt.
A másodfokú bíróság a kifosztás bűntette és lopás bűntette miatt indult büntetőeljárásban a Debreceni Járásbíróság 2024. június 20-án meghozott ítéletét helybenhagyta. A vádlottat a Debreceni Törvényszék jogerősen 3 év börtönben végrehajtandó szabadságvesztés büntetésre ítélte és 3 évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától.
Az egyik hajdúhadházi ingatlan udvarán parkoló gépkocsi jobb hátsó ajtajának ablaküvegét a vádlott 2023. október 24-éről október 25-ére virradó éjszaka betörte, majd a testvére tulajdonát képező járműből készpénzt, szerszámokat és ruházatot lopott. A vádlott a cselekményével a testvérének 118 000 forint lopási és 5000 forint rongálási kárt okozott, mely nem térült meg. A sértett magánindítványát törvényes határidőn belül előterjesztette, polgár jogi igényt azonban nem terjesztett elő.
A vádlott Hajdúhadházon 2024. január 12-én, hajnali 1 óra körül egy másik bűncselekményt is elkövetett. A férfi átmászott egy ingatlan kerítésén, majd a csukott, de kulccsal be nem zárt ajtón keresztül bejutott a családi házba. A férfi értékek után kutatott a ház helyiségeiben, amely során bement a gyerekszobába, ahonnan az ott alvó 8 és 6 éves gyerekek tulajdonát képező okostelefont magához vette. A 8 éves kislány a betörés miatt a szobába beáramló hideg levegőre felébredt és észrevette, az idegen férfit, aki elvette a mobiltelefont. A vádlott mutatóujját a szájához téve jelezte, hogy hallgasson, ekkor a kiskorú sértett ijedtében a cselekményt a ház másik szobájában alvó szüleinek jelezni nem merte, félelmében a takaró alá bújt, és felkeltette addig alvó kistestvérét. A két gyermek ezután a takaró alól figyelte, hogy a vádlott a szobájukból kimegy és elindul a szüleik szobája felé. A gyermekek szülei mindketten aludtak, a vádlott ezt kihasználva jogtalanul eltulajdonított a szobából egy doboz sodort cigarettát, majd odament a házaspár ágyához. A gyermekek édesanyja arra ébredt, hogy a vádlott körülbelül fél méter távolságból figyeli őt. Az asszony rákiáltott a férfire, majd hirtelen felébredt a nő férje, aki kiugrott az ágyból és ellökte a vádlottat. A férj gyorsan felkapcsolta a szobában a villanyt, ezt a pillanatot használta ki a vádlott és elmenekült a házból. A férfi értesítette a történtekről a rendőrséget, közben egy ismerősével a vádlott keresésére indult, akit a házban felismert, mivel a felesége unokatestvére. A keresés végül eredményre vezetett, a férfi pedig felszólításra visszaadta az eltulajdonított tárgyakat a sértettnek.
Dr. Szurdi Béla bíró az ítélet indokolása során elmondta, hogy az elsőfokú bíróság helyesen értékelte a súlyosító és enyhítő körülményeket. A vádlott büntetett előéletű, a cselekményeket hozzátartozók sérelmére követte el. A nyilvános ülésen a bíróság külön kiemelte egy további súlyosító körülményt, amely szerint a gyerekek olyan mértékű traumát szenvedtek el az eset során, hogy azóta nem mernek egyedül elaludni vagy kint játszani az udvaron. Enyhítő körülmény volt, hogy a kár részben megtérült, valamint a testvére megbocsátott neki.
A törvényszék a határozott ideig tartó szabadságvesztés kiszabását szükségesnek látta és úgy ítélte meg, hogy a három évi börtönbüntetés elegendő is a büntetési célok eléréséhez. Enyhébb büntetési nem alkalmazására a bíróság a vádlott előéletére tekintettel nem látott lehetőséget.
A bíróság ítélete jogerőre emelkedett.