Az ELTE tanszékvezetője szerint "a kormány minden nap beletörli a mocskos talpát az egyik legjobb magyar egyetembe"

„Az ELTE egyetemi tanáraként kikérem magamnak, hogy Orbán Balázs ebben az intézményben szerez PhD fokozatot” – vette észre a 444 Polyák Gábornak, az ELTE Média és Kommunikáció Tanszék docensének felháborodott Facebook-bejegyzését arról, hogy doktori védésére készül Orbán Viktor miniszterelnök politikai igazgató az ELTE Állam- és Jogtudományi Doktori Iskolájában. Ráadásul a politikus PhD-értekezését „A szabad mandátum és a nemzeti szuverenitás alkotmányjogi összefüggései" címmel írta.

„Orbán Balázs kisfőni az ELTE ÁJK-n védi a PhD-dolgozatát. Tényleg mindent, de mindent megérdemlünk. A kormány minden nap beletörli a mocskos talpát az ELTE-be. Minden egyes nap pöccint rajta egyet a szakadék felé, és röhög, ahogy kapaszkodunk, nehogy leessünk. Megalázza a diákjainkat, megaláz minden oktatót és minden munkatársat. Meggyőződésem, hogy Európa legrosszabbul finanszírozott egyeteme vagyunk, ami ennek ellenére, Hankó Balázs és bandája minden hazug hadoválása ellenére minden nemzetközi rangsorban és megmérettetésben még mindig az egyik legjobb magyar egyetem” – fogalmazott Polyák.

A Népszava szerint a tanszékvezető nem rejtette véka alá a véleményét: „Orbán Balázs, a legalja ideológiai keltető MCC ura, az NKE mindenható parancsolója, nagyfőni szeme fénye, aki '56-ot is büntetlenül kihazudhatja a történelemből. Kollégák, hol a gerinc? Miféle jogászi szakmai ethosz ez, miféle állampolgári tartás? Miért a legsötétebb múltat mutatjuk példaként a jövő értelmiségének? Miért hányjuk arcon magunkat?”

Nagy port vert fel a hazai közéletben nemrég Orbán Balázs botrányos megadáspárti kijelentése, amikor egy beszélgetésben úgy fogalmazott: „Pont ’56-ból kiindulva mi valószínűleg nem csináltuk volna azt, amit Zelenszkij elnök csinált két és fél évvel ezelőtt, mert felelőtlenség, mert látszik, hogy belevitte egy háborús védekezésbe az országát”. A félreérthetetlen szavakról Orbán Balázs utólagos magyarázata szerint „hoaxot”, álhírt gyártottak. A Demokratának adott interjújában azt állította, hogy ő „az ukrán stratégiáról, nem pedig 1956-ról beszélt, mégis úgy tüntették fel, mintha szabadságharcosainkról mondott volna valami negatívat”.