A vállalat számos olyan intézkedést és programot vezetett be, amelyek családbarát környezet megteremtésével segítik a nőket. Kapcsolatot tartanak például a GYES-en lévő anyukákkal, bölcsődei és óvodai díjtámogatást, valamint egészségpénztári hozzájárulást nyújtanak a munkavállalóknak és családtagjaiknak is. A támogatások lehetőség szerint követik a dolgozói igényeket. Támogatja például a vállalat, ha a gyerekek nyári szünidei felügyeletében segítség kell.
Markovich Béla a Mapei Kft. ügyvezetője szerint egyre jelentősebb a nők szerepe az építőiparban. Ma már nem ritka, hogy egy nő burkolóként, műszaki ellenőrként vagy villanyszerelőként dolgozik. A cégnél a munkatársak több mint 40 százaléka, a felső vezetőknek pedig közel fele nő. Sőt, a vállalatcsoport egyik globális vezetője is nő, és egyre több nő csatlakozik a Magyar Építőipari Szakemberek Közösségéhez is.
A szakember szerint a nők foglalkoztatása az építőiparban nemcsak az esélyegyenlőség felé tett fontos lépés, hanem gyakorlati előnyökkel is jár: sokszínűbb szemléletmódot, precízebb problémamegoldást és kiegyensúlyozottabb munkakörnyezetet eredményezhet, ami végső soron a hatékonyságot is növelheti. Emeleltt a rendkívül alacsony fluktuáció, ami nagy részben a családbarát hozzáállásnak köszönhető.
A tizenhetedik alkalommal kiírt „Legjobb Női Munkahely Pályázat 2023” célja, hogy rámutasson: a nők foglalkoztatása nemcsak esélyegyenlőségi szempontból fontos, hanem gazdasági szükségszerűség is. A pályázat jó példákat mutat be, amelyeket más munkáltatók is átvehetnek. A példaként szereplő munkahelyeken a munkavállalók érdekeit figyelembe véve segítik a munka és a magánélet/családi élet összeegyeztetését.