A járvány miatt a klinikán infektológiai zárt osztályt hoztak létre, ahol 2022. december 17-én a sértettet (82 éves nő) is kezelték. A magatehetetlen állapotú, kommunikációra képtelen sértettet 7 napja kezelték az osztályon, amikor is a laboreredmények alapján az orvos megállapította, hogy kálium hiánya van és előírta a műszakvezető nővér számára 6 gramm kálium infúzióban történő beadását. A nővér ezt előkészítette akként, hogy 3 fecskendőbe 25-25, illetve 10 ml kálium kloridot készített be, majd azokat a zárt osztály zsilipelő kapuja elé helyezte azzal, hogy a szükséges óvintézkedések után majd beviszi a beteghez. Ekkor még nem lehetett megállapítani, hogy mekkora mennyiséget kell majd az infúziós tasakba fecskendezni, mivel az attól függött, hogy a kálium beadásakor abban még mennyi infúzió van.
A nővért az ügyeletes orvos előbb más feladat elvégzésére kérte, így a nővér arra utasította a vádlottat, aki ekkor a zárt osztályra más betegek vonatkozásában elvégzendő ápolói feladatok miatt ment be, hogy ellenőrizze a sértett infúziójának állapotát, hogy a nővér tudja, hogy mennyi káliumot kell később majd bevinnie a zárt részre. A vádlottnak a sértettel kapcsolatban semmi más feladata nem volt, mint az infúzió ellenőrzése, ennek ellenére magához vette a kikészített három fecskendőben lévő kálium-injekciót és a kórteremben egyedül lévő, magatehetetlen sértett kanüljébe, közvetlenül az érpályába fecskendezett két fecskendő, összesen 50 ml káliumot.
A nővér időközben visszatérve észlelte a három fecskendő hiányát és védőruházat felvétele nélkül a Covid részlegbe sietett. Menet közben már látta, hogy a vádlott a sértett ágyánál van, ezért azonnal odalépett és kérdőre vonta őt. A vádlott ekkor elmondta, hogy két fecskendő tartalmát beadta a sértettnek. A nővér azonnal riasztotta az ügyeletes orvost, aki azonban már csak a sértett halálát tudta megállapítani, a beadott mennyiségű hígítatlan kálium halálos dózisú mennyiség volt.
Az első fokon eljárt Pécsi Törvényszék a vádlottat védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette miatt 14 év fegyházra és 10 év közügyektől eltiltásra ítélte, valamint végleges hatállyal eltiltotta a betegápolói, egészségügyi szakdolgozói foglalkozás gyakorlásától. A vádlott feltételes szabadságra nem bocsátható.
Az ítélet ellen bejelentett fellebbezések folytán másodfokon eljárt Pécsi Ítélőtábla a súlyosító és enyhítő körülmények helyesbítésére és kiegészítésére figyelemmel, a súlyosító körülmények számának csökkenésére, illetve az enyhítő körülmények nyomatékának hangsúlyosabb értékelésére tekintettel kis mértékben enyhített a vádlottal szemben kiszabott szabadságvesztés büntetésen, azt 12 év 6 hónapra enyhítette. Ennek során figyelemmel volt arra is, hogy a vádlott a végleges hatállyal foglalkozástól eltiltás miatt a jövőben, szabadulása után sem kerülhet abba a helyzetbe, hogy hasonló bűncselekményt követhessen el.
Az ítélet jogerős.