Az éppen a munkájukat végző mentőket akarták elhajtani egy budapesti étterem bejárata elől – számolt be az Országos Mentőszolgálat a Facebookon.
A Központi Mentőállomás egyik mentőegységének tagjai éppen egy közterületen megsérült 70 év körüli férfit vizsgáltak a betegtérben, amikor kopogás zavarta meg őket.
Egy jól öltözött férfi állt a mentő oldalánál, aki azt kérte az életmentőktől, hogy azonnal álljanak máshova a mentőautóval! "Gépkocsivezető bajtársunk (egyéb lehetőség hiányában) ugyanis a járdán tudott biztonságosan parkolni a megkülönböztető jelzéseit használó mentővel, éppen egy elegáns étterem bejáratához." - írta az Országos Mentőszolgálat.
“Az hiszik majd, hogy valamelyik vendégnek kellett mentő, álljanak máshova a papával!!”- magyarázta egyre ingerültebben a férfi.
"Meglepett bajtársaink biztosították a vélhetően éttermi alkalmazottat az ellátást követő gyors távozásról, az mégis ideges telefonálásba kezdett és a mentő rendszámát is látványosan felírta." - áll az Országos Mentőszolgálat közleményében.
Az incidens egyébként nem befolyásolta a vizsgálat vagy az ellátás idejét és a mentők mindösszesen 12 perc után elhagyták a helyszínt, hogy stabil állapotban kórházba szállíthassák betegüket.