Mi Hazánk: a nyugati világ elkorcsosult és rossz irányba tart, fel akarja számolni a családot, bemocskolja az anyaságot

Rá kell irányítani a közélet és a politika figyelmét az anyákra, akiknek a kezében van a jövő - hangoztatta Dúró Dóra, a Mi Hazánk Mozgalom elnökhelyettese, az Országgyűlés alelnöke pártja és az Anya-Ország Alapítvány által szervezett "Anyaparlament" szombati alakuló ülésén.

Az anyaság valójában kiteljesít, nem pedig korlátoz - mondta az Országház Felsőházi termében rendezett eseményen a politikus.

Arra hívta fel a figyelmet, hogy Európa évtizedes demográfiai válságban van, Magyarország népesedési mutatói pedig olyan rosszak, amilyenekre nem volt példa ezeréves történetében.

Dórú Dóra kiemelte: terjednek azok az eszmék, amelyek nem tartják elég értékesnek a gyermekeket, az anyákat, propagálják a tudatos gyermektelenséget, és "családnak nevezik azt, ami valójában nem az". Hangsúlyozta: akik ezen az úton járnak, az isteni és emberi értékeket megkérdőjelező világot teremtenek, fogyasztóvá zülleszthető embert akarnak.

"Úgy élünk, hogy a saját jövőnket nem építjük, hanem pusztítjuk" - fogalmazott a Mi Hazánk politikusa, kijelentve, meg kell mutatni, ki kell nyilvánítani, hogy az anyaság dicsőség, örömet, áldást, szeretetet és gondoskodást jelent, a gyermek pedig boldogság.

Dúró Dóra megjegyezte: egy közösséget jól minősít, hogyan bánik az anyákkal. Közölte, a cél az, hogy "ne legyen szégyen az anyaság, ne érezze magát senki kellemetlenül azért, mert gyermeke van".

Elmondta: pártja 15 pontos javaslatcsomagot dolgozott ki a demográfiai válságból való kilábalás érdekében.

Jelezte: ennek része egy bérlakásprogram, a gyermekneveléshez szükséges cikkek áfájának csökkentése, a hivatásos anyaság és a szülőtámogatási életjáradék bevezetése, a családtámogatások értékének inflációkövetővé tétele.

Az életszínvonal emelése önmagában nem megoldás, ennél jóval több kell - fogalmazott, majd példaként hozta fel, hogy Dél-Koreában a jólét beköszönte előtt hat gyermek született egy átlagos családban, napjainkban alig éri el az egyet ez a szám.

Dúró Dóra arra is kitért: szükség van a családjukért felelősséget vállaló férfiakra. "Mi, nők, úgy látjuk, hogy a legférfiasabb dolog az apaság" - fűzte hozzá.

A hazai gyermekvédelmi rendszer gyökeres átalakítását sürgette Füssy Angéla újságíró, aki azt hangsúlyozta, "kötelességünk a védelmező családi háló nélkül élő fiatalokra való odafigyelés".

Kiemelte: a mindennapokban és a kibertérben is számtalan, "szexuális ragadozók jelentette veszély" leselkedik a gyerekekre.

Fiszter Zsuzsanna, a Mi Hazánk hitel- és végrehajtásügyi szakpolitikusa arról beszélt: nem nézhető tétlenül a felnövekvő nemzedékek "agymosása", hiszen a nyugati világ "elkorcsosult" és rossz irányba tart, fel akarja számolni a családot, bemocskolja az anyaságot.

A politikus egyebek mellett a jelenleginél hosszabb apasági szabadság bevezetését, az egyszülős családok határozottabb támogatását, a családbarát munkahelyek elterjedésének támogatását és "a népnyúzó végrehajtók" megfékezését sürgette.

Borvendég Zsuzsanna, a Mi Hazánk Mozgalom európai parlamenti képviselője kijelentette: "kontinensünk utat tévesztett", feladta keresztény gyökereit, "a halált és a nihilizmust választotta az élet helyett", Európában ma "botrányos kimondani azt, hogy az élet szent és a gyermek áldás".

"Itt állunk a végítélet kapujában" - fogalmazott, hozzátéve, ez "az önfelszámolás végstádiuma", és "Európa úgy döntött, hogy kivégzi saját magát", a "szélsőliberális" áramlatok "nagyon tudatos manipulációjának" eredményeként pedig a szavak jelentése megváltozott.

Pécsi Rita neveléskutató a női mivolttal járó különleges küldetésről, a női géniuszról beszélt, hangsúlyozva, mindenki felelőssége, hogy a gyerekek életöröme "el ne torzuljon".

A "toxikus produktivitás", a mérgező teljesítménykényszer veszélyeiről szólva azt mondta, az intellektuális képzéssel egyenrangú fontossággal bír az érzelmi és spirituális intelligencia fejlesztése is.

Az ülés végén a résztvevők határozati javaslatot fogadtak el, amelyben egyebek mellett az szerepel, hogy a szülőség csodája védendő érték, a gyermek áldás, a családokat meg kell erősíteni.

"Magyarország jövőjét a magyar családokra kívánjuk alapozni" - áll a dokumentumban, amely nagyobb erkölcsi és anyagi megbecsülést sürget a felelős gyermekvállalás támogatására, és szorgalmazza az apák gyermeknevelésben betöltött szerepének erősítését. (MTI/Fotó: Bruzák Noémi)